Napsat dotaz

Mistrovství Světa na kolečkových vozících IFSS 2002

Předsednictvo IFSS schválilo uspořádání historicky prvního MS na kolečkových vozících. Bude se konat na přelomu listopadu a prosince 2002 v italské Raveně. IFSS pro tento druh závodů používá termín "Dryland" (tedy závody na suchu).

Vypsané třídy soutěžící o titul Mistra Světa jsou: CCM, CCW, Bkj, Scooter 1 pes (koloběžka), Scooter 2 psi, spřežení 4 psi. Dále budou vypsány i třídy 6 a 8psů, které budou součástí světového poháru, ale (stejne jako u ostatních) pokud v nich nebudou startovat účastníci z nejméně pěti zemí dvou kontinentů nemohou být uznány jako MS. Uvažuje se dokonce i o pravidle osmi zemí ze tří kontinentů.
IFSS bude podporovat zámořské účastníky příspěvkem na dopravu. Aby vyhrazené prostředky pomohly k trasportu co největšího množství spřežení budou peníze IFSS použity pouze na dopravu spřežení maximálně do třídy 4 psů. Je zde také možnost, že by si zámořský účastník dopravil větší spřežení čistě na vlastní náklady, případně zapůjčil nebo pronajmul spřežení zde v Evropě a v tom případě by třída, která by splňovala výše zmíněná pravidla, byla také uznána jako závod MS.

Podrobnosti nebo propozice pořadatele zatím nejsou zveřejněny. Budu informovat jakmile to bude možné.

Každá členská federace IFSS smí na MS v každé třídě vyslat 3 spřežení bez rozdílu plemen a další dvě spřežení čistokrevná. Čistokrevná spřežení budou soutěžit ve společné kategorii s otevřenými a budou mít vyhlášeny své vítěze. Hodnoceni budou SH samostatně a ostatní severská plemena dohromady, tedy obdobně jako u nás. Bude však uplatňováno pravidlo 150% času vítěze (bez rozdílu plemen) pro start ve 2 kole, což výrazně ovlivní kategorie ostatních severských plemen.
Naprosto stejné podmínky nominace a vyhodnocení budou i pro MS na sněhu v únoru v Todtmoos (D).