https://www.traditionrolex.com/10Zpráva z Norska. Grand Prix Oslo-Holmenkollen | mushing.cz - vše o sportu psích spřežení https://www.traditionrolex.com/10

Napsat dotaz

Zpráva z Norska. Grand Prix Oslo-Holmenkollen

22.2.2005 - Naši ještě zůstali po ME v Norsku. Večer se jel stíhací závod s hromadným startem přímo v lyžařském areálu v Oslu - Holmenkollenu pod skokanským můstkem. Rozjezd je tak 300 m, pak už je trať široká 2,5 m, dlouhá 4,5 km, nahoru a dolu dvakrát dokola a přitom se 8x projede stadionem. 23.2.2005 - SMS od Jirky Krejčího Ve skutečnosti to byly dva závody. Jeden v kombinaci na dvě kola Skj + Pulka 36 startujících v 17:30 najednou. Druhý závod byl spřežení - 21 tymu max.6 psů v 18:30. viz.více...... Je to test olympijského modelu závodu psích spřežení. Má takhle vypadat budoucnost mushingu? Pro diváky a média to může být určitě atraktivní. Co vy na to?

V kombíku startovala Soňa Klikarová a Ilona Erlebachová. Celá organizace byla naprosto neuvěřitelná. Startovali kluci i holky najednou. Nevešli se do jedné řady, tak kluci byli v první řadě a holky ve druhé. Připravené i Pulky na přepřáhnutí. Po odmávnutí všichni vyrazili a začalo maso. Různě jeli, padali, motali, zapichovali se do chumlu. Ilona vyjela na čtvrtém místě, Soňu nekdo shodil a vyrážela hluboko v poli. Bojovaly obě jako lvi. Po prvním kole se připřahaly pulky. Každý musel sám bez pomoci. Ilona měla drobné problémy. Na stadion přijížděla 4, byla nejšikovnější, vyjela první, ale netakticky pouštěla psa dopředu a motala. Stadion pak opouštěla na 7 místě. Soňa dojížděla 9., stadion pak po připřáhnutí pulky opouštěla 6. Nakonec si to v cílové rovince rozdaly o první místo v ženách a druhé místo absolutně. Nádherná podívaná a to ještě těsně před stadionem setřásly nejlepší Norku, která byla celou dobu druhá. První byl Ingve Howel, druhá skončila Ilona Erlebachová a třetí skončila Soňa Klikarová. --------------------- Druhý závod byl další zážitek. - v 18:30 byla již tma. Na 40 m šířky stálo 21 týmů vedle sebe, cca 110 řvoucích psů čeká na start. Na mávnutí se celá lajna dala tryskem do pohybu. Zde startovali i naši Trnka, Krejčí, Krupička, Pavlik, Kovaříková. Bylo to úžasné, ukrutně napínavé až do konce s neuvěřitelným množstvím nečekaných komplikací. Fantastický adrenalín. Diváci měli vše stále pod kontrolou. Prostě jedním slovem fantazie. Trať byla tvrdá, ostré zatáčky, prudké kopce i sjezdy a to vše ve tmě a šeru. Tento závod vyhrál Jirka Krejčí, druhý dojel Petr Krupička, B. Kovaříková byla 6. Slávovi Pavlikovi odešel 500 m před cílem pes. --------------------- Gratulujeme vítězům ---------------------