Napsat dotaz

Tarvisio aktuálně

Podle SMS a telefonátů od Vaška Kováříka: 6.2.2006 14:00 Kompletní výsledkovou listinu najdete v rubrice závody. 5.2.2006 - 20:15 Medailové pozice českých závodníků Zlatá medaile Soňa Klikarová - kombinace ženy Soňa Klikarová - skijoring ženy Jiří Trnka mladší - 6-dogs class Stříbrná medaile Petr Krupička mladší - 6-dogs class Bronzová medaile Blanka Kováříková - 4-dogs class kombinovaná štafeta ve složení Klikarová, Blažo, Smejkal, Erlebachová Gratuluji všem našim jezdcům k výborným výkonům. O závěrečné hodnocení požádám Vaška Kováříka až dorazí domů. čau Luboš

5.2.2006 - 18:10 Konečné oficiální výsledky hlášeno Blankou Kováříkovou telefonem z auta 4-dogs class 1. Uwe Radant (D) 2. Maria Mäkki (SWE) 3. Blanka Kováříková 4. Gábina Trnková 5. Retto Frei (CH) 6. Dáša Nešněrová 9. Tomáš Stejskal 13. Standa Váňa (dnes jen 3 psi) 6-dogs class 1. Jiří Trnka ml. 2. Petr Krupička ml. 3. Engli (NOR) 4. Milesi (F) 5. Jiří Trnka st. 10. Pavel Zvolský 8-dogs class 1. Lena Westas-Havimaki (SWE) 2. Hege Ingebritsen (NOR) pak jsme ztratili signál - alpské tunely nejsou na telefonování to pravé... Jméno a národ vítěze osmiček bez záruky, moc jsem neslyšel. 5.2.2006 - 12:00 Konečné neoficiální výsledky 4-dog class 1. Uwe Radant 2. Maria Mäkki 3. Blanka Kováříková 4. Gábina Trnková Časy pošlu v příští relaci Uwe o minutu před všema a potom je to na sekundy. Teï jedou šestky, držte palce 5.2.2006 - 10:10 Chystáme se na start, ale stále nevíme žádné výsledky včerejška. Máme 20 minut do startu a ani nevíme zda se máme honit, nebo ne... Podle startovky je pořadí ve 4-dogs class 1. Uwe Radant 2. Maria Mäkki 3. Retto Frei 4. Benjamin Kiesle 5. Gábina Trnková 6. Blanka Kováříková 7. Dáša Nešněrová 5.2.2006 Závod štafet 9:00-10:10 FINIŠ Absolutní pořadí 1.SWE 2.NOR 3.SWE 4.NOR 5.CZ Takže v medailovém pořadí vybojovala naše štafeta skvělou bronzovou medaili !!!! 3. úsek. na třetí předávce předával Ondra Smejkal Iloně Erlebachové na 5. místě. 2. úsek dokončili první NOR, 2. CZ -15s, 3.SWE -cca30s na nás. Lukáš předal Ondrovi Smejkalovi, kterému se nechtěl rozeběhnout pes, ale potom to napálil a honil se za norem. 1. Na prvním úseku byla nejrychlejší Soňa klikarová. Lukáši Blažovi předávala s 30s náskokem před další štafetou. Teï bojuje Lukáš Blažo, který je ze Sonina výkonu v tranzu řekl jen:"To mi neměla dělat!" :-) 4.2.2006 22:50 Zítra startují štafety v 9 hodin. Česká štafeta pojede ve složení 1.úsek, pulka - Soňa Klikarová 2.úsek, skijoring - Ondra Smejkal 3.úsek, skijoring - Lukáš Blažo 4.úsek, pulka - Ilona Erlebachová (když se tak na to dívám tak to bude vlastně Kérkonošská štafeta :-) 4.2.2006 20:20 Stále nejsou oficiální výsledky, našli jsme v nich chyby, které byl pořadatel naštěstí schopen opravit. Soňa je první ve 4-dogs Gabka Trnková 5 a Blanka Kováříková 6 obě se šancí zítra útočit na bednu. Michal Ženíšek bohužel diskvalifikován. V šestkách jejasné, že na prvních dvou místech budou Jirka Trnka a Petr Krupička oba mladší. Pořadí bude záležet na jejich zítřejší jízdě. Více jsem neviděl, čekám na oficiální verzi. 4.2.2006 15:30 Po delší odmlce se znovu ozývám (byl jsem mimo internet, zatímco Vašek stále volal) Dnes 2 den se stalo mnoho, ovšem nepíše se o tom zrovna vesele. :-( Pořadatelé mají vážné problémy s informacemi, asi tam nějak selhává výpočetní technika. Kromě toho přidávají další zmatky kontroly na trati. Lyžaři dnes jeli jednodenní skijoring s 1 psem. Mezi juniory nám na 10 km startoval Michal Ženíšek, kterého na odbočce poslala kontrola na jinou trať. Naštěstí jiný ruský závodník toto pochybení potrvrdil, ovšem pro Michala závod stejně skončil. Senioři jeli 18,5 km a předběžně to vypadá na 8 místo Ondry Smejkala a 11 Lukáše Blaža, trať byla pro kluky opravdu dlouhá. Mezi děvčaty si Soňa se zhruba minutovým náskokem bezpečně dojela pro svou druhou zlatou. Uvidíme co zítra štafety. Ve spřežení 4-dogs class Nevíme vůbec nic, bohužel jediná jistota je, že z půběžne první pozice odstoupil Sláva Pavlík. Porvali se mu psi, je tam asi i nějaké zranění. JInak nevíme nic přesně. Uwe Radant prý dneska vylítl a snad druhý čas zajela Blanka Kováříková. 6-dogs class Petr Krupička ml dneska dojel asi o 2s před mladším Jirkou Trnkou. Pavla Zvolského těsně před cílem předjel Jirka Trnka starší. Pavlovi psi jsou na takto rychlou trať asi příliš těžcí, takže v koncovce jim trošku došlo. 8-dogs class Ve včerejší etapě dojel Petr Krupička starší na 6 místě a dnes to bylo horší. Měl nějakou motanici na startu a tak to možná ještě bude mít dohru. Veškerá měření jsou jen z kontrolních stopek našeho týmu. Takže na oficiální si musíme počkat. Při odběrech dopingových vzorků moči uplatňuje veterinář novou metodu jakých si odběrních sáčků (něco jako prezervativ) které na zvíře nasadí a to se v klidu samo vymočí bez jakéhokoli stresu. Prý to funguje výborně. _____________________ Perlička na závěr: Všichni co byli v Bělči na podzimním ME na suchu za náma chodí a plácají nás po ramenou, že to byl fantastický a perfektně připravený závod. 3.2.2006 16:40 Protest proti Soni Klikarové nebýl uznán. Soňa je tedy Mistryní Evropy v kategorii Combi Ženy Délky tratí na kterých se dnes soutěžilo: Combi 2x 8,8 km 4-dogs 8,8 km 6-dogs 13,5 km 8-dogs 18,5 km Přepočítal jsem dnes dosažené průměrné rychlosti a přidal je k výsledkům. Výsledky 8-dogs Vašek teprve pošle. 3.2.2006 14:30 Průběžné výsledky 6-dog class 1. Jiří Trnka jun. 23:43 min. 34,15 km/h 2. Petr Krupička jun. 26:07 min. 31,01 km/h 3. Bruno Milesi (F) 27:00 min. 30,00 km/h 4. Olle Petter Engli (NOR) 27:31 min. 29,44 km/h 5. Pavel Zvolský 27:39 min. 29,29 km/h 6. Jiří Trnka sen. 27:42 min. 29,24 km/h Osmičky ještě dojíždějí, Petr Krupička starší je už v cíli, ale není spokojen. Tratě jsou vymrzlé trvdé, sníh ráno -17°C. Přestože teï chodíme v tričku, tratě jsou stále tvrdé a kocháme se jak kolem nás projíždějí Open týmy. 3.2.2006 12:40 Průběžné výsledky 4-dog class 1 Sláva Pavlík 16:18 min. 32,39 km/h 2 Maria Mäkki (SWE) 16:57 min. 31,15 km/h 3 Alain Hercher (F) 17:00 min. 31,06 km/h 4 Retto Frei (Sui) 17:01 min. 31,03 km/h 5 Gabka Trnková 17:10 min. 30,76 km/h 6 Benjamin Kiesle (D) 17:13 min. 30,67 km/h 7 Uwe Radant (D) 17:19 min. 30,49 km/h - prý mu moc nešli 8 Blanka Kováříková 17:20 min. 30,46 km/h - 20s motání na startu 9 Dáša Nešněrová 17:21 min. 30,43 km/h 10 shodně Standa Váňa s Tomášem Stejskalem 18:00 min. 29,33 km/h rozdíl mezi 2 a 9 místem 24s !!! Na Soňu je podán protest. Bude se to řešit v 15:00 h. Šestky jsou už taky v cíli. Vypadá to na 1 místo J. Trnky ml. ale zatím jde jen o dohady našich kontrolních měření. Vašek to jde teï zjistit. 3.2.2006 11:00 Právě skončil hromadný závod v kombinaci děvčat. Soňa Klikarová zvítězila s cca minutovým náskokem. Na 2 a 3 místě dojely švédky. Ještě musíme počkat na ofociální výsledky, protože Soňa měla v depu kolizi s jednou se švédek a pulku odpřáhla mimo jí určený box. Následně ve skijoringu soupeřkám ujela. K přepřahání z pulky do skijoringu dojela tříčlenná vedoucí skupina. Teï jsou na trati jsou závodníci 4-dog class