Napsat dotaz

Informace z valné hromady IFSS Stockholm 2018

Dne 16-17.6.2018 se konala valná hromada IFSS, kde jsme jako řádní členové měli své zastoupení.

Nejprve k personálním změnám a volbám.

Nominovaní Vice President Sport a Vice President Economy byly oba znovu zvoleni a potvrzeni ve svých funkcích do dalšího období 2018 - 2022. Eeva Äijälä, Finsko jako  Vice President Sport a Morten Sørensen, Norsko jako Vice President Economy. 

Členové IFSS odsouhlasili Chile za řádného člena s plnými právy a FIDASC Federazione Italiana Discipline Armi Sportive da Caccia jako Associate Member. 
 
IFSS také potvrdila 3 nové Continental Directors na dobu dalších dvou let. 
Bengt Pontén, Švédsko byl zvolen jako Continental Director Europe.
Ray Holliday je nový Continental Director for Oceania a Konrad Jakob byl zvolen jako Continental Director South America. 
Rebecca Knight byla znovu zvolena jako Continental Director North America a Jay Kim pro Asia.
Shrnutí současného obsazení:
IFSS Council 2018-2020
Helen Lundberg President
Eeva Äijälä Vice President Sport
Morten Sørensen Vice President Economy
Mari Hoe Raitto Vice President Development
 
Continental Directors:
Europe - Bengt Pontén
North America - Rebecca Knight
South America - Konrad Jakob
Oceania - Ray Holliday
Asia - Jay Kim
 
Athletes representative: 
Petra Wadlund Lindh
 
Executive Director:
Dori Hollingsworth
 
IFSS se nyní připravuje na 2018 European Championship Dryland v Nybro Sweden, říjen 24-28. Následovat bude 2019 World Championship Snow - Sprint, Mid-Distance a Skidog v Bessans, Francie leden 28 - 2. únor.  2019 World Championship Dryland v Nature Park "Zilie kalni" Litva říjen 31 až 3. listopad. 
 
K projednávaným bodům z naší strany:
1) Upřesnění pravidel při rušení kategorií v MIDu a přesouvání závodníků do jiných kategorií.
Zde nedošlo k žádné změně neb se nikdo nedokázal shodnout na pravidlech, které by podlimitní stav závodníků v kategorii upravili. Byla diskutována možnost potvrdit kategorii dle přihlášených závodníků, ale toto by mohlo být zneužíváno a prto zůstala pravidla stejná tak jak jsou stanovena dnes.

2) Stanovení technických delegátů pro posouzení připravenosti šampionátů na místě.
V tomto bodě jsme nebyli sami a požadavků obdobného znění bylo z několika zemí. Po dlouhé diskusi bylo zadán úkol rozhodčím a komisi rozhodčích, aby vypracovali jasná opatření a vypracovali dokument, který jasně stanoví povinnosti, které zabrání nesrovnalostem v připravenosti šampionátu. Jakmile bude dokument připraven, dostaneme jej k připomínkování.
 
3) Zpřísnění pravidla při "ulití" startu v hromadném startu (tak jak se stalo na ME v Itáli)
Komise rozhodčích nám vysvětlila, že pravidla jsou jasně dána a nelze je nijak upravovat. V případě ulití startu máme žádat rozhodčí, aby udělili 30s penalizaci, která je nyní zakotvena v pravidlech a nebo žádat vyloučení závodníka (dáno také již dnes v pravidlech). Požadovali jsme, aby v případě, že někdo odstartuje dřív, aby po takové chybě své spřežení např. zastavil, aby tím dal na jevo, že si je chyby vědom a nedělali to závodníci úmyslně. Toto bylo striktně zamítnuto z důvodu bezpečnosti.
Nezbývá tedy, než aby team leader podal protest a v případě, že nebude řádně vyřešen a závodník potrestán, musíme toto předat dál na IFSS, která může rozhodčího suspendovat.
 
4) Zvýšení lilimitu startujících - dnes platí pravidlo, že každá země vyšle 3 závodníky z otevřených a 3 závodníky RNB (čistokrevní). Jsou zde vyjímky pro aktuální mistry světa či mistry evropy, kteří mají nominaci nad tyto kvóty zajisštěnou.
Náš návrh i s ohledem na zvýšení příjmů ze startovného byl zamítnut. Nikoho z ostatních zemí tento problém nezajímá. Jsou zde vyjjímky pro pořadatelskou zemi a proto je i možná cesta požádat o uspořádání šampionátu v naší zemi. Pokud má některý klub o toto zájem, není problém se o toto pořadateství přihlásit. V našich podmínkách je to však jen o pořádání závodů na suchu.
 
Pro více informací čipodmětů pro další jednán s IFSS doporučuji se zúčastnit pravidelné schůze předsedů klubů (1.9.2018) a nebo posílat své náměty či připomínky mailem.
 
Zapsal: Aleš Pícl
 

TOP 10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ

KOMENTÁŘE

Posílat komentáře můžou jen přihlášení uživatelé. Pokud nemáte přihlašovací údaje, tak se prosím registrujte.