https://www.traditionrolex.com/10IFSS Mistrovství Evropy, Itálie 2018 on-snow | mushing.cz - vše o sportu psích spřežení https://www.traditionrolex.com/10

Napsat dotaz

IFSS Mistrovství Evropy, Itálie 2018 on-snow

Závěrečný report z ME v Itálii 2018

Závod se jel kousek od Trenta, v místě Malga Millegrobe, region Trentino/Jižní Tyrolsko.  Z Prahy 758 km, z Brna 818 km a z Ostravy 983 km.

Byla to pravděpodobně nejpočetnější česká výprava, který kdy vycestovala na zimní ME/MS.
Češi se postavili na start celkem 36x (ve sprintových i midových kategoriích, vč. dvou štafet).

Většinou se přijíždí nejpozději ve středu, aby se pejsci v klidu aklimatizovali. Ve čtvrtek bývá veterinární přejímka a večer zahajovací ceremoniál. A v pátek, sobotu a neděli probíhá samotný závod.
V sobotu večer bylo vyhlášení prvních dvou dnů (tedy těch, kteří již měli doběháno) včetně slavnostní večeře s živou hudbou a v neděli pak vyhlášení všech ostatních.

Tratě byly velmi povedené. Hodně hravé, spousta zatáček, mírně zvlněné, lesem i loukami. Upravené rolbou. Pro psy určitě zajímavé. Stake-out byl taky přijatelný. Kousek od aut byla možnost i teplé vody, toalet a sprch.

Organizačně už to bylo bohužel slabší. Asi nejzásadnější byla absence čipové časomíry, což na podniku tohoto typu bylo vcelku neuvěřitelné. A neméně tristní byla nevhodně značená a zabezpečená trať, která měla za vinu nejedno špatné odbočení snad ve všech týmových kategoriích během prvního dne.

Ovšem pouze midovým kategoriím bylo první kolo zrušeno. Jeden z organizátorů nás poslal špatně. Oproti tomu sprintům se i přes velký nesouhlas nerušilo nic.